راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : دوشنبه, 05 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 578 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مُهر تأیید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر «معمای شاه»

مُهر تأیید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر «معمای شاه»

 

سه نماینده مجلس در گفت و گوهایی جداگانه ضمن بیان نظرهای خود درباره معمای شاه، این سریال تاریخی را تأیید کردند.

به گزارش روابط عمومی، سایت «مجلس تی وی» به انعکاس دیدگاه این نمایندگان پراخته است.

 

انعکاس تاریخ انقلاب اسلامی در سریال معمای شاه

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: در سریال معمای شاه بخشی از تاریخ و جنایات حکومت پهلوی برای مردم منعکس شد و این کار بسیار بزرگی بود.

حجت الاسلام احمد سالک نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه یکی از فیلم‌های بسیار خوب مستند در خصوص انقلاب اسلامی سریال معمای شاه بود گفت: در این سریال بخشی از تاریخ و جنایات حکومت پهلوی برای مردم منعکس شد و این کار بسیار بزرگی بود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران این سریال تاکید کرد: تقاضای تداوم این حرکت و اینگونه برنامه‌ها را داریم.

سالک معتقد است: سریال معمای شاه توانسته است گوشه‌ای از اقدامات امام خمینی (ره) و حرکت مردم در انقلاب اسلامی را به نمایش گذارد.

وی ادامه داد: اکنون نیز باید این امانت انقلاب اسلامی پاس داشته شود و صدا و سیما ابزار بسیار مهمی در جهت تداوم انقلاب اسلامی و اهداف بزرگ امام خمینی خواهد بود.

 

 

سریال معمای شاه، آب پاکی بر روی دستان جریان‌های معاند انقلاب اسلامی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: سریال معمای شاه یک کار حساب شده‌ای بود که توانست بسیاری از فضاسازی‌های شبکه‌های مجازی را که بر اساس اطلاعات، برخی از آنها ازطریق جریان‌های معاند خارج کشور تغذیه می‌شوند را خنثی کند و آب پاکی را بر روی دستان جریان‌های معاند انقلاب اسلامی بریزد.

سیدمحمدباقر عبادی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تاریخ انقلاب و وقایع قبل از آن باید برای نسل جوان امروز روایت شود، گفت: سریال معمای شاه بسیار آموزنده و براساس مستندات تاریخی بود.

وی افزود: البته یقیناً پیچیدگی‌های دوران پهلوی خصوصاً مسائل پشت پرده با امریکا و اسرائیل بسیار بیشتر از آن چیزی بود که در معمای شاه به تصویر کشیده شد زیرا هنوز خیلی از وقایع دوران پهلوی در تاریخ ذکر نشده است.

حجت الاسلام عبادی نماینده مردم بیرجند و درمیان با بیان اینکه در بسیاری از شبکه‌های اجتماعی جریان‌هایی برای تطهیر دوران سلطنت پهلوی تلاش می‌کنند و سعی دارند واقعیت‌های تاریخی را وارونه جلوه دهند تصریح کرد: سریال معمای شاه یک کار حساب شده‌ای بود که توانست بسیاری از فضاسازی‌های شبکه‌های مجازی را که بر اساس اطلاعات برخی از آنها از طریق جریان‌های معاند خارج کشور تغذیه می‌شوند را خنثی کند و آب پاکی را بر روی دستان جریان‌های معاند انقلاب اسلامی بریزد.

 

وفاداری معمای شاه به تاریخ

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس: سریال معمای شاه توانست به تاریخ وفادار بماند و حقایقی از خاندان سلطنت پهلوی و جریان شکل گیری انقلاب اسلامی را برای نسل نو بازگو نماید.

جمشید جعفرپور نائب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار "مجلس تی وی" با بیان اینکه "سریال معمای شاه" در بازنمایی تاریخ قبل از انقلاب به ویژه دوران پهلوی توفیق خیلی خوبی داشت گفت: این سریال صادقانه تاریخ سلطنت پهلوی و جریان شکل گیری انقلاب اسلامی را روایت کرد.

وی افزود: در این سریال از منابع مستند در نوشتن فیلمنامه استفاده شده بود و نکته برجسته گریم خوب و استفاده از شخصیت‌هایی بود که کاملاً از لحاظ ظاهر یادآور و بازنمایی کننده شخصیت‌های تاریخی بودند و در این زمینه نیز کار قابل توجهی بود.

جعفرپور نماینده مردم لارستان با بیان اینکه فیلم و سریال بهترین شیوه برای روایت تاریخ است گفت: در زمان حاضر به ویژه درباره نوجوانان که شناختی از دوران پهلوی ندارند و هرروز مورد هجمه رسانه‌های بیگانه برای پاکسازی رفتار سلطنت پهلوی و تطهیر چهره منحوس این خاندان از جنایت و خیانتی که در حق این ملت کردند، قرار گرفته‌اند "سریال معمای شاه" توانست به تاریخ وفادار بماند و حقایقی را از این خاندان برای نسل نو بازگو نماید که باید مورد توجه و تقدیر قرار بگیرد.

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید