راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 24 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 همشهری جوان چه کردی؟!

چه اهدافی از انتقادهای زنجیره‌ای از سریال معمای شاه دارید
همشهری جوان چه کردی؟!

پس از گذشت حدود یک هفته از انتشار ویژه‌نامه همشهری جوان با موضوع «معمای شاه»، یکی از رسانه‌های اصولگرا به طرح جلد و محتوای این نشریه درخصوص معمای شاه واکنش نشان داد.
به گزارش روابط عمومی، پایگاه خبری ـ تحلیلی «صابر» که با رویکرد اصولگرایی فعالیت می‌کند، در مطلبی با عنوان «همشهری جوان چه کردی»؟ درباره اقدام این نشریه در اختصاص طرح جلدی معنادار به این سریال نوشت: «سریال معمای شاه چندهفته‌ای است که جمعه‌ها از شبکه اول سیما در حال پخش است. در این میان واکنش‌های متفاوت از این سریال در رسانه‌ها شاهد بوده‌ایم که برخی به تأیید این سریال سخن گفته‌اند و برخی به نقد آن پرداخته‌اند اما آن عده‌ای که این سریال را نقد کرده‌اند را به دودسته می‌توان تقسیم کرد:
 1) رسانه و افرادی که دلسوزانه و با نقدی منصفانه سعی در رفع معایب داشته‌اند
2) رسانه و افرادی که بدون دلایل منطقی و تنها با قصد تخریب سریال و جهت‌دهی منفی افکار عمومی نسبت به سریال قلم‌زده‌اند
رسانه و افراد منتقد دسته دوم برای هر مجموعه و سازمانی می‌تواند بدون دلیل فضاسازی منفی کنند و تنها برای معروف شدن و یا گذراندن یومیه رسانه‌شان مطالبی را منتشر و افکار عمومی را درگیر آن مطلب کنند.
هفته‌نامه همشهری جوان هر هفته شنبه‌ها روی گیشه می‌رود که با عنایت به مطالب فوق، مجله همشهری جوان را می‌توان جزء منتقدین دسته دوم نام‌گذاری کرد
این هفته‌نامه در دو شماره متواری به‌طور غیر کارشناسی و با القاء نظرات و افکارشان نسبت به سریال معمای شاه، این سریال را نقد غیرمنصفانه کرده و دلایلی و نقدهایی مطرح‌شده که نمی‌توان به آن‌ها استناد کرد و بگوییم که سریال معمای شاه سریال خوبی نیست.
 
حال چند سؤال از مجموعه کاری همشهری جوان مطرح می‌شود که:
1- چرا فقط سریال معمای شاه را نقد کرده‌اید و سریال‌های دیگر رسانه ملی را به‌راحتی عبور کرده‌اید، سریال‌هایی که ازلحاظ محتوایی به‌طور کامل ارزش‌های انقلاب هدف قرار داده‌اند؟
2- چرا صحبت و سخنان موافقان سریال را در نقد خودتان درج نکرده‌اید؟
3- چرا در شماره 539 این هفته‌نامه تیتر روی جلدش را با تصویر نوستالژیک دهه فجر گره‌زده بودند تصویری که با آن مردم خاطرات شیرین دارند و آن عکس جلد دستمایه رسانه‌های غربی و مخالف برای تخریب هر چه بیشتر این سریال شد؟
4- موضوع مهم‌تر این است که چرا اوج انتقادات به سریال را در نزدیکی ایام‌الله دهه فجر رسانه‌ای کرده‌اید که این کار نیز...
5- هدف از نقد تند از سریال و کارگردان این مجموعه چیست؟


 باید گفت این نقدهای بی‌پرده همشهری جوان مطمئناً باعث می‌شود دیگر هیچ فیلم‌سازی وارد این حیطه نشود تا از خیانت‌های خاندان پهلوی برای مردم فیلم بسازد و همچنین تخریب و خبرسازی‌ها باعث رشد فیلم‌ساز انقلابی هم می‌شود. به خاطر فضاسازی‌های منفی دیگر در رسانه بیشتر شاهد فیلم‌های سطحی خواهیم بود.
متأسفانه این هفته‌نامه در گام دیگر برای ایجاد فضاسازی منفی علیه کارگردان این سریال، همه‌کارهای او را کم کیفیت معرفی می‌کند که این هم از همان دلایل و بی‌مهری‌های عوامل هفته‌نامه همشهری جوان است و این شائبه را در ذهن تداعی می‌کند که القاء تفکر منفی به این سریال معمای شاه و ورزی جهت‌دار و برنامه‌ریزی‌شده است.
همشهری جوان که تحت حمایت شهرداری تهران است با هزینه بیت‌المال اداره می‌شوند و دوستان شاغل در همشهری جوان باید بدانند نسبت به پول بیت‌المال مسئول‌اند و اگر غرض‌ورزی شخصی را در تحلیل‌هایشان دخیل کنند حق‌الناس را رعایت نکرده‌اند چون هزینه‌های که آنجا خرج می‌شود پول‌هایی است که مردم تحت عناوینی مانند عوارض شهرداری و.. پرداخته کرده‌اند.

صابر نیوز ـ 9 بهمن 1394

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید