راهنمای ثبت نام در سایت معمای شاه          ا          جدول پخش         ا         ورود به سایت

               

 

امروز : چهارشنبه, 07 تیر 1396

آخرین بروزرسانی در دوشنبه 09 اسفند 1395 4:37:39 ق ظ .

در حال حاضر 23 مهمان و بدون کاربر آنلاین داریم.

مدیر آنلاین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «معمای شاه» دوره‌ای چهل ساله از ملتهب‌ترین سال‌های تاریخ ایران را به تلویزیون آورده است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی:
«معمای شاه» دوره‌ای چهل ساله از ملتهب‌ترین سال‌های تاریخ ایران را به تلویزیون آورده است

 


نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی از «معمای شاه» به عنوان سریالی یاد کرد که چالشی‌ترین دوران تاریخ ایران را به تصویر کشیده است.
به گزارش روابط عمومی پروژه، «جبار کوچکی نژاد» نماینده مردم شهرستان رشت و نایب رییس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در مجلس نهم در این یادداشت آورده است: «بعد از سال‌ها بالاخره سیمای جمهوری اسلامی به فکر افتاده مجموعه‌ای بسازد که در آن یکی از مهمترین برش‌های تاریخی این مملکت به تصویر درآید. به نظر می‌رسد کمی دیر اقدام به ساخت سریالی مثل «معمای شاه» شده؛ سریالی که یک دوره چهل ساله از ملتهب‌ترین سالهای تاریخ این مرز و بوم را به صفحه تلویزیون بیاورد. اما همین که سیمای جمهوری اسلامی و عوامل سازنده سریال همت کرده و بالاخره تصمیم گرفته‌اند با دوربین خود وارد چالشی‌ترین دوران تاریخ ایران شوند، جای شکرش باقی است. در دورانی که جوانان کشور عزیزمان همواره مورد حمله و تهاجم تبلیغاتی فضای مجازی و شبکه‌های بیگانه هستند، جای ساخت چنین آثار فاخری که نسل سوم و چهارم این سرزمین را بر پدرانشان رفته آشنا سازد، خالی بوده. ساخت سریالی با چنین ماهیت حساسی نیازمند مطالعه و پژوهش‌های فراوان تاریخی است که البته آقای محمدرضا ورزی به عنوان کارگرادنی که همواره دانش خود را با ساخت سریالهای تاریخی فاخر از برشهای زمانی مختلف این سرزمین نشان داده، به همراه مشاوران تاریخنگارشان به خوبی از عهده کار برآمده‌اند.»
جبار کوچکی نژاد که اخیراً با رأی مردم در دور دوم انتخابات به مجلس دهم شورای اسلامی نیز راه یافته، در ادامه یادداشت خود آورده است: «بی شک به تصویر کشیدن چنین دورانی از تاریخ ایران که جزو پر حادثه‌ترین سالهای این مرز وبوم بوده کار آسانی نیست، چرا که شاید هرکدام از حوادث آن دوران، شایسته این است که در موردش فیلم ساخته و کتاب‌ها نوشته شود، اما آقای ورزی با اینکه جوان هستند، در عرصه ساخت فیلمها و سریال‌هایی با موضوعیت تاریخ معاصر، به عنوان پیشکسوت شناخته می‌شوند و الحق که همواره کارهای خوب و ماندگار از ایشان دیده‌ایم. آنچه ما در «معمای شاه» می‌بینیم، باز کردن سر دمل چرکینی به نام حکومت پهلوی است. حکومتی که به جز ظلم و ستم و خودباختگی و سرسپردگی، هیچ برای مردم ایران عزیزمان نداشت. بی شک وقتی چنین دمل چرکینی را باز کنیم، بوی گندش آنقدر فضا را آلوده می‌کند که صدای برخی که از عمق عفونتی که این ملت را تهدید می‌کرده، خبر نداشتند، در می‌آید. اما ما همواره به انسانهای شجاعی احتیاج داریم که وارد چنین عرصه‌های ملتهبی شوند تا ماهیت ظالمان و سرسپردگان را آشکار سازند».
او در پایان درباره ابعاد فنی و هنری سریال نیز این طور اظهار نظر کرده است: «از نقاط قوت بارز سریال، می‌توان به طراحی صحنه، لباس و گریم اشاره کرد که دوران حکومت پهلوی و شخصیت‌ها را به خوبی بازسازی و فضای سریال را برای مخاطب باورپذیرکرده اند. ملودرام عاشقانه‌ای که به کار اضافه شده است هم به نظر بر کشش سریال افزوده است. امیدوارم باز هم کارگردانان خوب و کاربلد کشورمان سراغ چنین موضوعات مهم و تاثیرگذاری بروند و ما شاهد کارهای ماندگار و دیدنی همچون «معمای شاه» باشیم».

سریال معمای شاه به کارگردانی و نویسندگی محمدرضا ورزی و تهیه کنندگی علی لدنی است که به مرور وقایع تاریخی، اجتماعی و سیاسی ایران در فاصله سال‌های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ همزمان با دوران پهلوی دوم می‌پردازد.
این سریال جمعه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه یک و همزمان از شبکه HD پخش می‌شود. اولین تکرار این مجموعه ساعت ۱: ۱۵ بامداد، تکرار دوم ۹: ۴۵، تکرار سوم ۱۴: ۴۵ شنبه‌ها و تکرار چهارم آن روز دوشنبه ساعت ۲۰ و پنج‌شنبه‌ها رأس ساعت ۲۰: ۳۰ از شبکه سه پخش می‌شود.

روزنامه بانی فیلم ـ 15 اردیبهشت 1395

.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

/ #1 نام هم اجباری آخه 1395-08-15 07:48
هر وقت هر سریالی از تلویزون پخش شد و خودش هم بعدش براش نقد و بررسی ترتیب داد و توی رسانه های موافقش هم اومد به به و چه چه کرد ... خب دیگه تکلیف اون سریال معلومه!!
یه جلسه نقد و بررسی هم بذارین ببینین اصلا کسی تلویزیون میبینه؟ البته نذاشتین هم نذاشتین چون قطعا یه مجری میاد میگه 90 درصد مردم گفتن می بینن و خیلی هم تشکر کردن و خیلی هم راضی بودن و کلا خیلی خوبیم ما!

مدیر سایت: مردم تلویزیون می بینند و نظرشان را هم بیان می کنند. یکی اش خود شما دوست گرامی.
نقل قول کردن